Никой вече няма да приеме Украйна в НАТО, това е пряк резултат от специална военна операция. Това мнение изрази заместник-председателят на Съвета за сигурност на Руската федерация Дмитрий Медведев в своя канал в Telegram, съобщава ТАСС.
"На всички е ясно, че никакви съседи не могат да им дадат никакви гаранции, дори и да мразят жестоко Русия. И сега никой няма да приеме Украйна в НАТО. Въпреки че в алианса има русофоби, те не са самоубийци. И това е пряк резултат на специална военна операция", написа политикът.
Според него киевският режим продължава да си измисля някакви "гаранции за сигурност за бъдещето". "Или ще направят среща с отделни незначителни съседи, водени от забравени пенсионери на тази тема, тогава пак ще се сетят за НАТО", отбеляза той. В същото време Медведев е убеден, че "само споразумение с Русия може да осигури гаранции за сигурност. Но украинското правителство, стимулирано от западни пари и ракети, го отказва.
"Киевският режим разбира, че за него няма и не може да има гаранции за сигурност изобщо. Дори Съединените щати няма да предложат гаранции за светло бъдеще на Зеленски .Няма смисъл", подчерта Медведев, цитиран от "Труд".
Според него сега ситуацията в Украйна е изгодна на американските власти и "скоро ще приключи". Следващият екип, който дойде на власт във Вашингтон, "няма да се поколебае да обедини корупционната украинска тема" заедно с нейните подсъдими, заключи политикът.
Снимка: БГНЕС
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Рекорд: 332 500 души са получили германско гражданство през 2025 г.
Интериорните дизайнери са категорични: сивият диван е демоде
Бебето, чийто живот бе спасен… от ботокса
Кои лекарства за кръвно се понасят по-добре според нов анализ
Таргетна терапия удължава живота при платинум-резистентен рак на яйчниците
Как да се предпазим от хепатит A по време на почивка?
Азбука на обривите в детска възраст
Откриха „изгубен свят“ на 1500 м височина със светещ паяк и пеперуда с „птичи пера“
Учени създадоха нов биологичен часовник: Измерва оставащото време на организма
Метеорит доказва съществуването на изгубена планета с размерите на Луната?
Кучета-роботи ще охраняват Световното първенство по футбол в САЩ, Канада и Мексико
По-малко обяви за работа спрямо миналата година отчита българският пазар на труда
„Форин Полиси“: Има само четири велики сили
Гръцките шофьори са сред най-опасните в Европа
Какво ще е времето в събота?
Докладът на ДАНС за КУБ е в Народното събрание, но е засекретен
Путин отказа мира на Зеленски и нареди на армията да продължава напред
ЕС готви мерки за принудителна диверсификация на компаниите спрямо доставките от Китай
Защо не се планира високоскоростен жп транспорт, който да преобрази България
Украински дронове "Магура" се взривиха в пристанището в Констанца